top of page
ON9NZM1-drop[Converted].png

Paylaşılmaya değer eşsiz bir armağan

_MG_1589_SFW.jpg

Sağlığı Paylaş

_MG_1413_SFW.jpg

Zeytinyağının sağlık açısından birçok faydası vardır. Nitelikleri, Antik Çağ’dan bugüne  sağlık ve uzun ömürlülük sağladığına inanan doktorlar tarafından kabul edilmiştir. Bugün  sağlık açısından çeşitli faydalara  sahip olduğu kanıtlanmıştır. Araştırmalar, yağların insan yaşamı için gerekli olan üç makro besinden biri olduğunu ve vücudumuzun büyük bir bölümünü oluşturduğunu göstermiştir. Sızma zeytinyağında bulunan sağlıklı yağlar, stresle savaşmaya, ruh hali değişimlerini iyileştirmeye, zihinsel yorgunluğu azaltmaya ve aynı zamanda kilo yönetimine yardımcı olmaktadır.

Güzelliği Paylaş

_MG_1568_SFW.jpg

Zeytinyağının sağlığa olduğu kadar güzelliğe de olan etkisi göz ardı edilemez bir gerçektir.

Eski çağlardan beri muhteşem altın rengi ile mutfakların, sağlığın ve güzelliğin vazgeçilmezidir. Başta E vitamini olmak üzere, A, D ve K vitaminlerini de içeren zeytinyağı, hücrelerin yenilenmesinde, doku ve organların yaşlanmasını geciktirmede etkilidir.

Yüzlerce yıl önce olduğu gibi, günümüzde de doğaya dönüş ile birlikte zeytinyağı tüketimi cilt, saç ve tırnak bakımında oldukça önem taşır.

Kısaca baştan aşağı vücudumuzun her noktası zeytinyağının saflığı ile mucizelere şahit olmaktadır.

_MG_1663_SFW.jpg
_MG_1612_SFW.jpg

Bilgeliği Paylaş

_MG_1647_sfw.jpg

Polifenol olarak adlandırılan antioksidanlar bakımından çok zengin olan zeytinyağı, vücutta zamanla oluşan serbest radikal adı verilen ve vücutta bulunması pek tercih edilmeyen toksinlerin ortadan kalkmasını sağlamaktadır. Vücut, kendini oksidasyondan oksijenler aracılığıyla savunmaktadır. Polifenoller, vücudu ve beyni serbest radikaller sebebiyle gerçekleşen oksidasyondan korur. Zeytinyağı, beynin sinir büyüme kısmını da etkiler ve temel beyin kimyasallarının seviyesini arttırır. Bu kimyasalların her biri beyinde yeni hücrelerin oluşumuna, yenilenmelere ve beynin stres altında olumsuz etkilerine karşı olduğu savunma sisteminin de normal işleyişine katkılarda bulunmaktadır.

bottom of page